Pobieranie muzyki z youtube w formacie mp3

freemakeW dzisiejszych czasach absolutna większość utworów muzycznych znajduje się w serwisie Youtube. Co i jak zrobić, aby ściągnąć poszczególne utwory w formacie mp3, żeby później móc słuchać ich w samochodzie, smartfonie, kinie domowym, playerze lub innym urządzeniu grającym?

Teoretycznie stworzono do tego celu dziesiątki programów i setki stron, na których można zrobić to online. Problem w tym, że rzadko te narzędzia działają jak należy. Zazwyczaj nie działają w ogóle, lub tylko na niektóre utwory. Powodem sytuacji jest polityka firmy Google (właściciela Youtube’a)- zależy im, aby ludzie słuchali muzyki przez Youtube (online), bo wtedy mogą serwować gawiedzi liczne reklamy. Jeżeli ktoś pobierze muzykę na nośnik, to żadnych reklam słuchać nie musi, a Google tym samym nie zarabia pieniędzy i jest smutne.

Przechodząc do sedna- jest jeden programik, który nigdy mnie nie zawiódł w opisywanym temacie. Nazywa się Freemake Video Downloader, jest darmowy i można łatwo znaleźć go w internecie. Jego obsługa jest banalnie prosta, wystarczy kolejno:

  1. Skopiować adres URL utworu, który chcemy pobrać (zaznaczamy adres i wybieramy kopiuj, lub klasycznie ctrl+c)
  2. W uruchomionym programie Freemake Video Downloader klikamy „Wklej adres URL”.
  3. W okienku, które wyskoczy wybieramy format konwersji (najlepiej mp3, bo jest obsługiwany przez największą liczbę urządzeń) i klikamy ‚Download & Convert’. Wtedy utwór pobierze się do wybranego folderu (domyślnie na Pulpit).
  4. Kopiujemy plik na wybrane urządzenie (smartfon, płyta CD/DVD itp.) i delektujemy się muzyką.

girl


PS: W analogiczny sposób można pobierać filmy, wtedy konwertujemy do formatu AVI, zamiast mp3.

PS2: Jeżeli pliki nie chcą się pobierać, to prawdopodobnie pomoże aktualizacja programu Freemake do najnowszej wersji. Związane jest to z tym, o czym pisałem wcześniej- Youtube chce, żebyśmy hurtowo oglądali reklamy, więc robi wszystko, żeby nie dało się pobierać nic na nośnik. Panowie z Youtube zmieniają wtedy coś na swoich serwerach, lecz programiści Freemake szybko wydają aktualizację i znów wszystko działa.

PS3: W Polsce zabronione jest rozpowszechnianie muzyki z zyskiem, więc pobrane pliki mogą służyć tylko do prywatnego użytku.

PS4: Gdyby jednak nie działało, to można użyć tej strony (tylko do mp3):

 

Paweł Król, 16.03.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *